Steinkjerleksikonet

Steinkjerleksikonet

...et oppslagsverk om Steinkjer - på nett!

Anne Marit Mevassvik
Anne Marit Mevassvik: Fylkesrådsleder for Nord-Trøndelag fra 13. juni 2013. (Foto: NTFK)

Mevassvik, Anne Marit

Fylkesrådsleder for Nord-Trøndelag fra 13. juni 2013 til 31. desember 2017.

Lærer, direktør og politiker (Ap). Født 1966, Ranemsletta, Overhalla.

Utdanning
Mevassvik har studert økonomi, markedsføring, engelsk og russisk.

Yrker
Har arbeidet som lærer i Troms, Finnmark og Nord-Trøndelag. Direktør for Stiklestad nasjonale kultursenter fra august 2018.

Politiker
Medlem av Overhalla kommunestyre, hvor hun var varaordfører 2003–2007.

Medlem av Nord-Trøndelag fylkesting fra 2007. Fylkesråd for videregående opplæring 2007–2013, nestleder i fylkesrådet 2009–2013 og fylkesrådsleder i perioden 13. juni 2013 til 31. desember 2017. Leder for Trøndelag Arbeiderparti (1.1.2018–30.6.2018) og leder for Arbeiderpartiets fylkestingsgruppe (1.1.2018).

Mevassvik var 4. vararepresentant til Stortinget fra Nord-Trøndelag fra 2009−2013 og 5. vararepresentant fra 2017−2021.


Har du tilføyelser, korrigeringer, bilder eller andre kommentarer:
send gjerne en melding til redaksjonen.
Steinkjer leksikon logo
19.06.19
S
teinkjer
leksikonet
...et oppslagsverk om Steinkjer - på nett!
Oppslagsord

A B C D E F
G H I J K L
M N O P Q R
S T U V W X
Y Z Æ Ø Å ?
Søk
(i hele nettstedet)
 
 
Blogg Siste blogger
Verran inn i Steinkjerleksikonet
Justerer utseende på Steinkjerleksikonet
Svartfredagen og cyber-mandag
Flere...
 
Antall artikler:
2888
Antall bilder:
3914

 
 
Anne Marit Mevassvik
Anne Marit Mevassvik: Fylkesrådsleder for Nord-Trøndelag fra 13. juni 2013. (Foto: NTFK)

Mevassvik, Anne Marit

Fylkesrådsleder for Nord-Trøndelag fra 13. juni 2013 til 31. desember 2017.

Lærer, direktør og politiker (Ap). Født 1966, Ranemsletta, Overhalla.

Utdanning
Mevassvik har studert økonomi, markedsføring, engelsk og russisk.

Yrker
Har arbeidet som lærer i Troms, Finnmark og Nord-Trøndelag. Direktør for Stiklestad nasjonale kultursenter fra august 2018.

Politiker
Medlem av Overhalla kommunestyre, hvor hun var varaordfører 2003–2007.

Medlem av Nord-Trøndelag fylkesting fra 2007. Fylkesråd for videregående opplæring 2007–2013, nestleder i fylkesrådet 2009–2013 og fylkesrådsleder i perioden 13. juni 2013 til 31. desember 2017. Leder for Trøndelag Arbeiderparti (1.1.2018–30.6.2018) og leder for Arbeiderpartiets fylkestingsgruppe (1.1.2018).

Mevassvik var 4. vararepresentant til Stortinget fra Nord-Trøndelag fra 2009−2013 og 5. vararepresentant fra 2017−2021.


Har du tilføyelser, korrigeringer, bilder eller andre kommentarer:
send gjerne en melding til redaksjonen.
Bilder
 
Relaterte artikler
Fylkestinget i Nord-Trøndelag
Mer om ...
Politikere
Av interesse ...
Eid. Ole Martin
Skjervø, Endre
Bragstad, Kristian
Schei, Ingrid
Solberg, Jostein
Gjørv, Inger Lise
Eiden, Pål Sæther
Ertsaas, Karl
Five, Haakon Martin
Brevig, Ove Mortinus
...et oppslagsverk om Steinkjer
- på nett!

Redaksjonen - Tips en venn - Utskrift - Kontakt oss - - Følg Steinkjerleksikonet på Twitter - RSS feed
Creative Commons License
Steinkjerleksikonet er lisensiert under en Creative Commons Navngivelse 3.0 Norge Lisens
Annonser
Annonser på Steinkjerleksikonet
Ta kontakt

Abonner på Steinkjer-Avisa

Steinkjernytt i postkassen hver fredag.
www.steinkjer-avisa.no

Egge museum

Aktiviteter og opplevelser hele året.
www.eggemuseum.no

Steinkjer bibliotek

Mye mer enn bøker!
http://steinkjer.folkebibl.no/

Kjøp Steinkjer-litteratur på nett

Foreningen gamle Steinkjer har nettbutikk med Steinkjerhistorie.
www.gamlesteinkjer.net

Steinkjerleksikonet på Facebook

Diskuter Steinkjer- leksikonet på Facebook
www.steinkjerleksikonet.no

Steinkjerleksikonet tvitrer

Følg Steinkjer- leksikonet på Twitter
www.steinkjerleksikonet.no
Annonsere?
Ta kontakt