Steinkjerleksikonet

Steinkjerleksikonet

...et oppslagsverk om Steinkjer - på nett!

Bjørn Arild Gram
Bjørn Arild Gram: Statssekretær i Finansdepartementet fra 2005 til 2007. (Foto: Morten Stene [4. desember 2006])

Gram, Bjørn Arild

Ordfører i Steinkjer fra oktober 2007. Statsekretær i Finansdepartementet fra 2005 til 2007.

Statssekretær (SP), ordfører. Født 1972, Steinkjer. Sønn av Harald Einarssøn Gram og Else-Marie Grove.

Utdanning
Studier i økonomi, ledelse og administrasjon fra Høgskolen i Nord-Trøndelag i perioden 1991-1997. Siviløkonom fra Høgskolen i Bodø i 2000. Studerte historie ved NTNU i 2004.

Yrke
Avdelingsleder i Telenor Mobil fra 2000.
 
Politiske verv
Statssekretær i Finansdepartementet fra 17. oktober 2005 til 12. oktober 2007. Fylkesleder i Senterpartiet i Nord-Trøndelag fra 2004. Gruppeleder i fylkestingsgruppa fra 2003. Leder i Senterungdommens landsforbund fra 1996 til 1998. Fylkestingsrepresentant fra 1995.

Kommunestyrerepresentant i Steinkjer i perioden 1992−2003 og 2008−2015. Valgt til ordfører i Steinkjer kommune 3. oktober 2007.

Steinkjer leksikon logo
21.11.18
S
teinkjer
leksikonet
...et oppslagsverk om Steinkjer - på nett!
Oppslagsord

A B C D E F
G H I J K L
M N O P Q R
S T U V W X
Y Z Æ Ø Å ?
Søk
(i hele nettstedet)
 
 
Blogg Siste blogger
Ottos kamp for penger, status og Fram (05.11.18)
En gravstein forteller (25.08.18)
Helge-Rein-By Brug fram i lyset (09.08.18)
Flere...
 
Antall artikler:
2821
Antall bilder:
3813

 
 
Bjørn Arild Gram
Bjørn Arild Gram: Statssekretær i Finansdepartementet fra 2005 til 2007. (Foto: Morten Stene [4. desember 2006])

Gram, Bjørn Arild

Ordfører i Steinkjer fra oktober 2007. Statsekretær i Finansdepartementet fra 2005 til 2007.

Statssekretær (SP), ordfører. Født 1972, Steinkjer. Sønn av Harald Einarssøn Gram og Else-Marie Grove.

Utdanning
Studier i økonomi, ledelse og administrasjon fra Høgskolen i Nord-Trøndelag i perioden 1991-1997. Siviløkonom fra Høgskolen i Bodø i 2000. Studerte historie ved NTNU i 2004.

Yrke
Avdelingsleder i Telenor Mobil fra 2000.
 
Politiske verv
Statssekretær i Finansdepartementet fra 17. oktober 2005 til 12. oktober 2007. Fylkesleder i Senterpartiet i Nord-Trøndelag fra 2004. Gruppeleder i fylkestingsgruppa fra 2003. Leder i Senterungdommens landsforbund fra 1996 til 1998. Fylkestingsrepresentant fra 1995.

Kommunestyrerepresentant i Steinkjer i perioden 1992−2003 og 2008−2015. Valgt til ordfører i Steinkjer kommune 3. oktober 2007.

Bilder
 
Relaterte artikler
Gram [slekt]
Ordførere i Steinkjer kommune
Mer om ...
Biografier
Ordførere
Politikere
Av interesse ...
Solberg, Jostein
Rekaa, Gregar
Størvold, Guri
Nordset, Oddbjørn
Nord-Trøndelag [avis]
Stortingsrepresentanter fra Steinkjer
Moen, John Arne
Bartnes, Inge
Mathisen, Asbjørn
Bartnes, Lars Erik
...et oppslagsverk om Steinkjer
- på nett!

Redaksjonen - Tips en venn - Utskrift - Kontakt oss - - Følg Steinkjerleksikonet på Twitter - RSS feed
Creative Commons License
Steinkjerleksikonet er lisensiert under en Creative Commons Navngivelse 3.0 Norge Lisens
Annonser
Annonser på Steinkjerleksikonet
Ta kontakt

Abonner på Steinkjer-Avisa

Steinkjernytt i postkassen hver fredag.
www.steinkjer-avisa.no

Egge museum

Aktiviteter og opplevelser hele året.
www.eggemuseum.no

Steinkjer bibliotek

Mye mer enn bøker!
http://steinkjer.folkebibl.no/

Kjøp Steinkjer-litteratur på nett

Foreningen gamle Steinkjer har nettbutikk med Steinkjerhistorie.
www.gamlesteinkjer.net

Steinkjerleksikonet på Facebook

Diskuter Steinkjer- leksikonet på Facebook
www.steinkjerleksikonet.no

Steinkjerleksikonet tvitrer

Følg Steinkjer- leksikonet på Twitter
www.steinkjerleksikonet.no
Annonsere?
Ta kontakt